Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Latvijas prezidentūra ES Padomē – unikāla iespēja demonstrēt Latvijas kultūras sasniegumus starptautiskā līmenī

Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē ir iespēja dot savu ieguldījumu ne tikai politiski risināmo jautājumu darba kārtībai, bet arī iedvesmot starptautisko sabiedrību ar daudzveidīgu publiskās diplomātijas un kultūras programmas piedāvājumu.

„Latvijas prezidentūru vēlos salīdzināt ar olimpiskajām spēlēm. Olimpiskajās spēlēs vienkopus pulcējas izcilākie sportisti, demonstrējot savu labāko sniegumu. Tāpat ir arī ar prezidentūras kultūras programmu: tā ir iespēja pavisam īsā laika periodā – pusgada garumā – izcelt Latvijas „zvaigznes” starptautiskā līmenī,” šodien, 19.februārī, prezentējot Prezidentūras diplomātijas un kultūras programmas projektu, norādīja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta pārstāve Selga Laizāne.

Latvijas prezidentūras Publiskās diplomātijas un kultūras programmas pamatprincipi ir laikmetīgums, profesionalitāte un unikalitāte. Tās ģeogrāfija aptver ne tikai Latviju, bet arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis, valstis ārpus Eiropas, kā arī starptautiskās institūcijas.

Kultūras programmas organizatoriskie principi ir racionāls resursu izlietojums, pasākumu iekļaušana norises vietu komercprogrammās, repertuāros un publicitātes pasākumos, kā arī balstīšanās uz aktuālo kultūras kalendāru Latvijā. Vienotas Eiropas ideja, Otrā pasaules kara beigas, ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā, dažādu mākslas žanru integrācija, Dziesmu un deju svētku tradīcijas atspoguļošana, kā arī Latvijas valsts piederīgo iesaistīšana prezidentūrā ir tematiskās līnijas, kas izvēlētas kultūras programmas veidošanai.

Latvijas prezidentūras kultūras programma tiek izstrādāta ciešā sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Kultūras ministriju, Latvijas vēstniecībām ārvalstīs, nevalstiskajām organizācijām, kā arī „Live Riga”, Latvijas Institūtu, nodibinājumu „Rīga 2014”, „Expo Milano 2015” un citām institūcijām.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies 2015.gada 1.pusgadā.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Lapinska
Projektu koordinatore
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts
Tālr.: 67011781, Mob.: 25633674
E-pasts: Lasma.Lapinska@es2015.lv

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija