Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Atklāta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programma

10/11/2014

Prezidentūras kultūras programmas prezentācijas Rīgas Biržā. Evijas Martinsones solo.Foto: EU2015.LVRīga, 2014. gada 10. novembris. Ar nelielu fragmentu no Artura Maskata jaunās operas „Valentīna” Evijas Martinsones (solo) un Mārtiņa Zilberta (klavieres) izpildījumā Mākslas muzejā “Rīgas Birža” šodien atklāja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmu. Tā rādīs Latviju kā uzticamu sadarbības partneri, kultūras tūrisma galamērķi un augstas profesionalitātes, kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru un būs lielākā Latvijas kultūras prezentācija pasaulē pēdējo desmitgažu laikā.

2015.gada pirmajā pusē, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, Latvijas iedzīvotāji varēs baudīt arī kultūras programmu – itāļu mākslas izstādi mākslas muzejā “Rīgas birža” no februāra līdz aprīlim, Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Ziemeļblāzma” pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālajā operā 27.aprīlī, fotogrāfiju izstādi “Edvards Šteihens. Portreti” Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” no jūnija līdz augustam un Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus no 25.-28. jūnijam.

Kultūras programmu pasaulē reprezentēs sešas tematiskās līnijas: Vienotas Eiropas ideja, Otrā Pasaules kara beigas, Ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā, Mākslas žanru sintēze un sabiedrības aktualitāšu integrācija mākslā, Dziesmu un deju svētki dzintara ceļā, Diasporas iesaistīšana prezidentūrā.

Tematiskās līnijas iedzīvinās mākslinieki gan Eiropā – Beļģijā, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Vācijā, gan pasaulē - ASV, Baltkrievijā, Krievijā, Ķīnā, Ukrainā. Paredzēti akadēmiskās un džeza mūzikas koncerti, mākslas izstādes, operas, baleta un teātra izrādes, arī multimediāls projekts, literatūras lasījumi un kino dienas.

Latviju prezentēs starptautiski atzīti mākslinieki un kolektīvi – Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Raimonds Pauls un Latvijas Radio Big Band, Sinfonietta Rīga, Valsts akadēmiskais koris Latvija. 

Kultūras ministre Dace MelbārdeĀrlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Inga SkujiņaPrezidentūras kultūras un publiskās diplomātijas departamenta vadītāja Selga Laizāne

Kultūras ministre Dace Melbārde (no kreisās), Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Inga Skujiņa, Prezidentūras kultūras un publiskās diplomātijas departamenta vadītāja Selga Laizāne, Foto: EU2015.LV

„Mēs esam maza teritorija pasaules kartē, bet apbrīnu raisoša lielvalsts, ja runājam par kultūru. Lai arī mākslas vērtēšanas process bieži ir visai komplicēts un mēdz būt subjektīvs, mūsu mūziķi, mākslinieki, literāti, teātra un kino profesionāļi regulāri gūst atzinību starptautiskajā kultūrtelpā un tiek pamanīti milzīgā konkurencē. Tāpēc arī prezidentūras kultūras programma veidota tā, lai atspoguļotu šo kultūras bagātību, ar kuru patiesi lepojamies, lai rādītu, kas esam šodien un kādi vēlamies būt rīt,” prezentācijas pasākumā teica kultūras ministre Dace Melbārde.

„Publiskās diplomātijas un kultūras programmā rādīsim Latvijas kultūras laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību,” sacīja prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, „Man pašai vislielākais prieks par to, ka programmā esam iesaistījuši dažādus talantus no visas Latvijas – gan keramiķus, kas izgatavos prezidentūras suvenīru svilpaunieku, gan izcilus Latvijā un ārpus Latvijas robežām augsti novērtētus mūziķus, aktierus, dizainerus un māksliniekus.”

Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis, preses sekretārs
Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Tālrunis: 67016439, 29405048
E-pasts: kaspars.ruklis@mfa.gov.lv

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija