Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Latvijas prezidentūras darba programma

Darbs pie Latvijas prezidentūras sešu mēnešu darba programmas tika uzsākts 2012.gadā. Tā paša gada vasarā notika jau pirmās publiskās diskusijas par Latvijas prezidentūras potenciālajām prioritātēm un mērķiem. Šīs diskusijas kļuva par idejisko pamatu darba programmas tālākai izstrādei. 2013.gada rudenī publiskās diskusijas notika arī Latvijas reģionos, kad risinājās sarunas jau par Latvijas prezidentūras pamatprincipiem. Lasīt vairāk par diskusijām un diskusiju secinājumiem

2014.gada 14.janvārī Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sešu mēnešu darba programmas sagatavošanu un Latvijas daļu triju valstu 18 mēnešu darba programmā. Ziņojumā apkopoti darba programmas sagatavošanas līdzšinējie rezultāti un noteikti Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritārie darbības virzieni.

2014.gada maijā tika izstrādāts Latvijas prezidentūras ES Padomē sešu mēnešu darba programmas pirmais uzmetums, kas ir ticis papildināts un precizēts līdz 2014.gada 21.oktobra Ministru kabinets apstiprināja Informatīvo ziņojumu “Par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sešu mēnešu darba programmas projektu” (2014.gada 21.oktobra protokols Nr.57, 63.§).

2014. gada 29. jūlijā prezidentūras programmas melnraksts tika atbalstīts arī Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Lai veidotu vienotu un daudzpusīgu redzējumu par ES Padomes plānojamo darbu 2015.gada pirmajā pusgadā, Latvijas prezidentūras sešu mēnešu darba programmas izstrāde ir notikusi un notiek ciešā sadarbībā ar visām ministrijām, Valsts kanceleju, Latvijas Republikas Pastāvīgo pārstāvniecību ES un ES institūcijām, trio partneriem Itāliju un Luksemburgu un pilsonisko sabiedrību Latvijā.

Latvijas prezidentūras trīs galvenās prioritātes ir konkurētspējīga Eiropa, digitāla Eiropa un iesaistīta Eiropa. Plašāk par prioritātēm un darba programmu lasiet prezidentūras oficiālajā mājas lapā.

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija