Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Jauno žurnālistu programma

Jauno žurnālistu programma

2014.gada otrajā pusē, neilgi pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sākuma, tika izveidota Jauno žurnālistu programma, kuras mērķis - dot iespēju žurnālistikas studentiem iegūt praktisku pieredzi, darbojoties Latvijas medijos un veidojot publikācijas un sižetus par Latvijas prezidentūru ES Padomē.

Dalībai Jauno žurnālistu programmā pieteicās 24 studenti un vairāki Latvijas mediji - "Pieci.lv", "Latvijas Avīze", "Delfi.lv", "Mix Media Group", "Бизнес&Балтия" un "Ir.lv". Pēc atlases konkursa darbu medijos veiksmīgi uzsāka 7 jaunie žurnālisti. Programmas norises laiks - no 2014.gada 1.novembra līdz 2015.gada 30.jūnijam.

Programmas dalībniekiem tika nodrošināta prakse medijos, darbam nepieciešamā akreditācija Latvijas prezidentūras pasākumu norises vietā - Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī visa nepieciešamā informācija un atbalsts prezidentūras mediju centrā (informācija, darba vieta, iespēja tikties un piedalīties preses konferencēs un intervijās ar Eiropas augstākajām amatpersonām) un attālināti visā programmas norises laikā.

Papildus - lai uzlabotu programmā iesaistīto dalībnieku zināšanas par ES institūcijām, 2015.gada janvārī jaunie žurnālisti devās uz ES Padomi Briselē, kur kopā ar profesionāliem žurnālistiem apmeklēja preses konferenci un zemkopības ministra Jāņa Dūklava vadīto nacionālo brīfingu pēc Ministru padomes sanāksmes, tikās ar Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES darbiniekiem un latviešu valodas tulkotājiem Briselē, kā arī piedalījās citos pasākumos.

Jauno žurnālistu programmas laikā visos iesaistītajos medijos tika publicēti dalībnieku sagatavotie materiāli. Izvērtējot dalību programmā, kā visbūtiskākos ieguvumus dalībnieki uzsvēra iespēju strādāt kopā ar profesionāliem žurnālistiem un mediju darbiniekiem un iegūt praktisko pieredzi. Pēc programmas noslēguma vairāki dalībnieki apsver iespēju turpināt iesākto sadarbību ar mediju, kurā darbojās prezidentūras laikā.

 


 Sadarbības partneri

Latvijas TelevīzijaRadio Pieci bb.lv 100

DelfiIr

Latvijas Avīze

Mixnews RE:TV

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija