Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Prezidentūra – iespēja diskusijai

08.09.2015.

Agita Hauka, Labas gribas vēstniece Eiropas attīstības gadam, biedrības „Latvijas Zemnieku federācijas” valdes priekšsēdētāja, Iecavas sieviešu kluba ”Liepas” dibinātāja

Foto: biedrība "homoecos:"Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē sāku gatavoties vienlaikus ar Latvijas prezidentūras sekretariāta izveidi. Jau piekto gadu vadu biedrību ”Latvijas Zemnieku federācija” (turpmāk - LZF), kas pārstāv 12 Lauksaimnieku apvienības, 6 profesionālās asociācijas un individuālos biedrus (kopumā ap 6000 lauksaimnieku) un arī tos lauksaimniekus, kuri nav nevienā organizācijā. Tā kā organizācijas vīzija un mērķis ir „Apdzīvoti un ekonomiski aktīvi Latvijas lauki”, sapratu, ka prezidentūras kontekstā ar lauksaimniekiem un lauku iedzīvotājiem ir plašāk jārunā gan par ES pozitīvajiem aspektiem, gan arī par ēnas pusēm.

Lasīt tālāk ...

Notvert latvisko sevī. Austrālijas latvieša pieredzes stāsts

08.12.2014.

Andrejs Jaudzems, praktikants Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariatā

A.JaudzemsFoto: no personīgā arhīvaBūt latvietim un daļai no latviešu tautas ir īpašs un unikāls dāvinājums, kas ne visiem ir dots. Pēdējos gados tas man ir kļuvis arvien skaidrāks. Tas ir ietekmējis manu ikdienu, kā arī domas par manu nākotni. Mani sauc Andrejs Jaudzems. Esmu Austrālijā dzimis latvietis, kurš līdz šī gada jūlijam visu savu dzīvi bija pavadījis Austrālijas pilsētā Melburnā.

Lasīt tālāk ...

Jaunā Ungārijas vēstniece Latvijā: prezidentūras izaicinājums – tikt līdzi ES ātrumam

14.11.2014.

Jaunā Ungārijas vēstniece Latvijā Adriena Millere (Adrien Müller) ir dzīvojusi cieši līdzās Ungārijas integrācijai Eiropas Savienībā (ES) – strādājusi ar asociācijas līguma ieviešanu, koordinējusi Ungārijas pievienošanās sarunu juridisko pusi un palīdzējusi gatavoties pirmajai prezidentūrai. Pirms 17 gadiem viņa sāka savu karjeru Ungārijas Ārlietu ministrijā, kad valsts bija tikko sākusi sarunas par dalību Eiropas Savienībā. Šobrīd Ungārija ir kļuvusi par būtisku ES daļu un jau pirmo reizi pildījusi prezidējošās valsts pienākumus.

Lasīt tālāk ...

Latvijas delegācijas pavadonis Atēnās: vienoti burājam tālāk

27.10.2014.

Joanis Kakogianis (Ioannis Kakogiannis), Grieķijas prezidentūras sadarbības koordinators / Latvijas delegācijas pavadonis

"Kad dodies ceļā uz tālo Itaku, dedzīgi vēlies, lai ceļš būtu garš — piedzīvojumiem un zināšanām bagāts. Nebīsties ne no lestrigoniem un ciklopiem, ne no dusmīgā dieva Poseidona: tos savā ceļā nesastapsi, ja tavas domas visu laiku būs cēlas un augstākās emocijas būs pārņēmušas tavu ķermeni un garu. Tu nesastapsi ne lestrigonus, ne ciklopus, pat ne bargo Poseidonu, ja vien tu tos nenes savā dvēselē un ja dvēsele tos nenoliek tavā priekšā."
(Konstantīns Kavafis (Constantine Cavafy), grieķu dzejnieks: 1863-1933).

Lasīt tālāk ...

#domāt rītdienai*

07.10.2014.

Pavols Salai (Pavol Szalai), Slovākijas prezidentūras ES Padomē sagatavošanas departamenta komunikācijas speciālists.

Ceļojot uz Latviju no Slovākijas, ir jāpārgriež pulkstenis. Rīga ir vienu stundu priekšā Bratislavai.

Arī Eiropas Savienības Padomes prezidentūru kalendārā Latvija ir pirmā. Kamēr Rīga vadīs ES Padomes darbu 2015.gada pirmajā pusē, Bratislava pārņemts prezidentūru 2016.gada otrajā pusē.

Lasīt tālāk ...

EU2015.LV

Ārlietu ministrija