Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Jaunumi

Filma par Rīgas Centrāltirgu sasniedz Āzijas skatītājus

23/12/2015

Filma "Rīgas Centrāltirgus", kas tapusi TV ciklā "Food Markets: In the Belly of the City" ar Latvijas prezidentūras atbalstu un sniedz ieskatu unikālajā Rīgas Centrāltirgus ansamblī, iepazīstinot ar Latvijas virtuvei tipiskiem produktiem, ir sasniegusi plašu televīzijas skatītāju loku Eiropā un Āzijā.

Filma jau drīzumā tiks izrādīta vienā no lielākajiem Ķīnas TV kanāliem (CCTV2), kā arī Korejas TV (YES TV). Tāpat to iespējams noskatīties arī starpkontinentālajos lidojumos uz Āziju. Jau tuvākajā laikā filma sasniegs arī Beļģijas, Grieķijas un Polijas skatītājus.

Savukārt Latvijas Televīzijas 1.kanāla skatītāji filmu varēs noskatīties Ziemassvētku brīvdienās – ceturtdien, 24.decembrī plkst. 15:15.

Filma runā par produktiem, kuri ārvalstīs ir maz pazīstami, piemēram, nēģi, kļavu lapās ar ieraugu gatavota lauku rupjmaize, bērzu sulu šampanietis, dziedinošās zāļu tējas, tradicionālais mājas siers un biezpiens. Filmas varoņi ir gan Latvijā pazīstamie šefpavāri Mārtiņš Sirmais, Kārlis Celms un Jānis Melnalksnis, gan Ādažu desu darbnīcas īpašnieks un Centrāltirgus tirgotājs Jānis Sauka, dziedniece un zāļu tēju tirgotāja Tatjana Bērziņa, žurnāla "Četras sezonas" galvenā redaktore un vairāku pavārgrāmatu autore Signe Meirāne un citi interesanti cilvēki.

Filmas veidošanā sadarbojās Latvijas VFS Films radošā komanda, Itālijas filmu studija STEFILM, kā arī Francijas un Vācijas televīzijas kultūras kanāls ARTE.

Filmas projekts bija iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. Tās mērķis bija atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri.

Informāciju sagatavoja:
Linda Jākobsone,
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts
Tālr.: 67011757, Mob.: 29123348
E-pasts: Linda.Jakobsone@es2015.lv

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija